Beauty Shop

Beauty Shop

Jest to miejsce stworzone z myślą o Klientach wymagających, lubiących komfort i wygodę. Pracujemy na najlepszych, prestiżowych markach kosmetycznych aby być zawsze gotowym do sprostania Państwa oczekiwaniom. W naszej ofercie zabiegowej jest szeroki wachlarz usług z wykorzystaniem najnowocześniejszej aparatury.

Od kiedy pracuję z Dermalogica odkrywam nowe rozwiązania dla skóry tłustej, suchej, trądzikowej oraz naczynkowej. Skin Exfoliant System to dwuczęściowy system eksfoliacji z użyciem hydroksykwasów. Enzymy zawarte w produkcie takie jak papaina i bromelina w połączeniu z kwasem mlekowym, kwasem salicylowym i siarką, delikatnie lecz jednocześnie skutecznie złuszcza zrogowaciały naskórek i trawi proteiny komórek skóry. Bromelina jest to enzym, który trawi białko w przypadku skóry martwe komórki skóry, tym samym peelinguje skórę podobnie jak papaina. Skin Exfoliant System to świetny produkt dla skóry z wypryskami i nadmiarem produkcji sebum.

Z zabiegu mogą skorzystać osoby z cerą tłustą, natomiast czy potraficie ocenić TYP skóry a KONDYCJĘ skóry? Bardzo często popełnianym błędem zarówno przez Klientów jak i kosmetyczki jest nieznajomość różnicy między kondycją a typem skóry. Są to dwie różne rzeczy które powinny być określane przez profesjonalistów.

Wyjaśnię na czym polega ta różnica. Kondycja skóry jest spowodowana przez zewnętrzne czynniki oraz takie uwarunkowania jak hormony, dieta, styl życia, stres itp.

Typ skóry jest uwarunkowany genetycznie przez naszych rodziców i może być oceniony na podstawie ilości wydzielanego sebum. Nadmierna aktywność gruczołów łojowych będzie skutkowała skórą tłustą, zaś spowolniona ich praca spowoduje wysuszenie skóry. Aktywność naczyń krwionośnych, reaktywność skóry i wrażliwość również mogą być determinowane genetycznie.

Kosmetolog powinien skutecznie rozpoznać różne kondycje skóry, których Klient doświadcza. Te kondycje dotykają każdego rodzaju skóry i regularnie się zmieniają, nawet z dnia na dzień. Jest to bardzo ważne, żeby ocenić skórę przed każdym profesjonalnym zabiegiem, aby dowiedzieć się w jakiej kondycji jest obecnie skóra Klienta.

Według mnie pielęgnacja skóry to codzienny obowiązek – jak mycie zębów, dlatego tak bardzo chciałabym uświadomić ludziom jak istotna jest ocena typu i kondycji skóry po to, aby skutecznie pielęgnować skórę.

Zapraszam do skorzystania z porad naszego wykwalifikowanego personelu, który regularnie się szkoli dla Państwa.

Autor:


Powiązane artykuły

Zamieść swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KONTAKT

SKARBY PIĘKNA

WSPÓŁPRACA

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY:

kontakt@skarbypiekna.pl