ASPIRYNOWA MASECZKA

Witajcie, dawno mnie nie było bo wiele się dzieje. Sesja, zmiany w życiu zawodowym i tym samym osobistym:).

Przeglądając dorobek mojej pracy zawodowej, natknęłam się na notatki dotyczące maseczki aspirynowej. Bardzo ciekawy temat dla osób zmagających się cerą trądzikową, przebarwieniami. Aspiryna zawiera kwas acetylosalicylowy, który ma działanie lekko wysuszające i oczyszczające. Zabieg z użyciem maski aspirynowej możemy porównać do zabiegów eksfoliacji kwasami, działanie maseczki jest oczywiście słabsze. Jeśli nie możemy poradzić sobie z opryszczką to polecam maskę aspirynową.

mas

Maseczka nadaje się  dla każdego rodzaju cery, ale uważać na nią powinny osoby, które mają cerę wrażliwą, suchą i naczyniową. Osoby z takim problemem skóry powinny dość skrupulatnie dobierać kosmetyki, bo narażają się na podrażnienia. Maseczka z aspiryny lub polopiryny sprawdzi się najlepiej w dla cer mieszanej, tłustej, skłonnej do zmian trądzikowych, problematycznej. Jeżeli  regularnie stosujemy maskę, możemy zauważyć wyraźną poprawę stanu skóry, zmniejszenie liczby zaskórników, drobnych krostek, rozjaśnienie przebarwień

5909990192618-aspirin-10-tabletek

Pamiętać należy, że  maseczka z aspiryny pomoże pozbyć się zanieczyszczeń skóry, ale jest to pomoc jedynie powierzchowna. Jeśli zmagasz się z trądzikiem, masz poważne problemy ze skórą lepiej zgłoś się do dermatologa,kosmetologa lub endokrynologa. Niestety maseczka nie leczy przyczyny chorób skóry, ale warto się nią posiłkować. Jeśli chcecie sobie zrobić taką maseczkę to podaję przepis tradycyjny i urozmaicony.

Przepis na maseczkę z aspiryny (polopiryny)

Składniki maseczki aspirynowej:

  • 3-4 tabletki aspiryny
  • (6-7 tabletek polopiryny)
  • mała łyżeczka wody (najlepiej destylowanej )
  • mała łyżka jogurtu naturalnego

Sposób przygotowania maseczki: tabletki aspiryny lub polopiryny umieść w miseczce i zalej odrobiną wody (najlepiej dolewać po trochu). Następnie miękkie tabletki rozgnieć dokładnie na jednolitą papkę i dodaj łyżkę naturalnego jogurtu naturalnego, może być grecki. Otrzymaną maseczkę nałóż na całą twarz lub na poszczególne partie. Odczekaj 10-15 minut i zmyj maseczkę letnią wodą. Przed zmyciem maseczki możesz wykonać delikatny peeling twarzy. Drobinki pozostałe po rozdrobnieniu tabletki świetnie nadadzą się do zebrania martwego, złuszczonego naskórka.

Jak urozmaicić maseczkę aspirynową?

Jeśli wypróbowałaś już klasyczną maseczkę aspirynową i jesteś zadowolona z efektów? Teraz możesz dodać do ulubionej maseczki ciekawe dodatki. Jeśli wiesz, że miód cię nie uczula, możesz  wymieszać aspirynę z łyżką miodu. Do klasycznej maseczki możesz  dodać kilka kropli ulubionego olejku ja lubię bawełniany lub oleju, którym pielęgnujesz skórę twarzy. Zamiast wody możesz używać olejku  do rozmiękczenia tabletek.

Żeby zobaczyć efekty kuracji  trzeba być systematycznym. Jeśli stwierdzisz, że maseczka pozostawia twoją skórę w dobrej kondycji, wtedy staraj się nakładać ją systematycznie wystarczy np. raz w tygodniu. Z czasem, gdy wypryski będą pojawiać się okresowo, to możesz nakładać maseczkę zaledwie raz w miesiącu albo, gdy zauważysz pogorszenie stanu skóry.

Aspirin

Nie powinnaś nadużywać zabiegów, ponieważ aspiryna wysusza skórę, co w przypadku cery tłustej, daje sygnał skórze do większej produkcji sebum. Nakładając maseczkę codziennie możesz w krótkim czasie uzyskać odwrotny efekt.  Najlepiej odczekaj kilka dni po każdej maseczce z aspiryną, ale zabiegi wykonuj regularnie.

 

Napiszcie, dodajcie zdjęcie jak wygląda Wasza twarz po zabiegu z aspirynową maseczką. W kolejnym artykule kilka słów o zmianach zawodowych:)

 

Autor:


Powiązane artykuły

Zamieść swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KONTAKT

SKARBY PIĘKNA

WSPÓŁPRACA

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY:

kontakt@skarbypiekna.pl