KWAS MLEKOWY

kwas ml4

Witam Was serdecznie:). Pytacie mnie  jakie korzyści dla naszej skóry  czerpiemy z kwasu mlekowego, otóż korzyści jest bardzo wiele:). Chciałabym przekazać Wam ogrom informacji, ale skupię się na najistotniejszych kwestiach. Jestem fanką absolutną tego kwasu, ponieważ nie raz ratował mnie z opresji, szczególnie wtedy kiedy miało być ,,wielkie wyjście” a tu wykwit 🙂 pewnie nie obce Wam takie sytuacje? Kwas mlekowy posiada wiele zastosowań począwszy od przemysłu spożywczego, tekstylnego, pszczelarskiego po kosmetykę. Dziś skupmy się na kosmetyce.

dawid1

W  kosmetyce działa  na skórę złuszczając i nawilżająco. Zabieg przy użyciu 10% kwasu mlekowego sprawi, że skóra będzie delikatna, nawilżona i gładka (żeby otrzymać roztwór 10% kwasu mlekowego trzeba rozcieńczyć 5 ml kwasu mlekowego z 30 – 40 ml wody). Kwas mlekowy nie przenika w głębokie warstwy skóry, możemy zatem stosować go w codziennej pielęgnacji. Reguluje odnowę komórkową skóry tym samym stymuluje produkcję ceramidów, dzięki którym nasza skóra jest lepiej nawilżona i  chroniona przed  starzeniem. Kwas mlekowy pozwala usunąć zalegające warstwy skóry i zrogowaciały naskórek. Tak dobrze przygotowana skóra absorbuje składniki zawarte w kosmetykach, takich jak kremy, serum, maseczki. Kwas mlekowy pomaga nam odzyskać jędrność i świeżość skóry, pobudzając produkcje kolagenu.

kwas ml5kefir

Wygładza zmarszczki oraz nadaje piękny kolor skórze. Ma również działanie antybakteryjnie i odblokowuje pory. Zapobiega powstawaniu skórnych wykwitów i przy okazji ognisk zapalnych. Kwas mlekowy wykorzystuję do leczenia trądzika i stanów zapalnych skóry. Kwas mlekowy stosowany w kosmetyce jest  świetnym rozwiązaniem problemu dotyczącego  przebarwień i plam powstałych w efekcie opalania się na słońcu bez kremów z filtrem, opalania się w solarium lub ostud hormonalnych. Kwas mlekowy posiada również  właściwości przyspieszające porost włosów. Szampony i odżywki zawierające w swym składzie kwas mlekowy działają pobudzająco na cebulki włosów. W efekcie mamy włosy mocniejsze i dłuższe :).

kwas ml1

Należy pamiętać, że kwas mlekowy nie powinien być stosowany bezpośrednio na skórę, gdyż może spowodować podrażnienia skóry i dróg oddechowych. Kwas mlekowy będzie  bezpieczny, jeżli  stosowany jest w rozcieńczeniu z wodą. Jedną łyżeczkę kwasu mlekowego  rozcieńczamy z trzema łyżeczkami wody (pamiętajmy o zasadzie nr 1, zawsze wlewamy kwas do wody:)). Tak przygotowany kwas mlekowy można dodawać do maseczek, peelingów lub toniku.

kwas ml2

Jeżeli mogłabym zalecić stosowanie kwasu mlekowego w domowej atmosferze to powinny stosować go osoby z rozszerzonymi porami, przebarwieniami na twarzy i dłoniach oraz osoby z grubą warstwą zrogowaciałego naskórka na łokciach, stopach i kolanach. Kwas mlekowy wskazany jest także w przypadku skóry suchej, wymagającej nawilżenia, skóry zniszczonej słońcem, tłustej i trądzikowej. Kwasu mlekowego niestety nie zalecałabym  osobom z łuszczycą, osobom uczulonym na preparaty z kwasami AHA  i przy stanach zapalnych skóry.

Autor:


Powiązane artykuły

Zamieść swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KONTAKT

SKARBY PIĘKNA

WSPÓŁPRACA

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY:

kontakt@skarbypiekna.pl