ALGI – SPIRULINA

algi 1

Uważam, że warto zainteresować się tematem alg morskich, ponieważ posiadają wszelkie zastosowania. Są niesamowicie cennym minerałem dla naszej urody i zdrowia, ja algi stosuję do maseczek na twarz i koktajli. W algach znajdziemy cynk, fluor, fosfor, magnez, miedź, mangan, potas, wapń i żelazo. Zawierają sporo jodu, więc bardzo ostrożnie przy niektórych chorobach tarczycy, najlepiej wcześniej skonsultować się z dietetykiem, zaś w niektórych przypadkach chorób tarczycy ( niedoczynność) algi morskie mogą działać korzystnie uzupełniając ten pierwiastek.

algi 3

Algi zawierają także wiele witamin: beta – karoten czyli prowitamina A, wit. z grupy B, C,E,K,PP. Są one źródłem aminokwasów egzogennych, których sami nie potrafimy produkować, dlatego pobieramy je z pożywienia. Zainteresowanie naturalnymi suplementami diety spowodowało zwrot do naturalnych źródeł jakimi są algi morskie.

algi 4

Kilka słów o SPIRULINIE

  • spowalnia procesy starzenia
  • zmniejsz negatywne oddziaływanie środowiska
  • działa korzystnie na nasz ukł. immunologiczny
  • działa osłonowo na błonę śluzową żołądka
  • wspomaga detoksykację organizmu
  • uzupełnienie diety dla wegeterian (białko)

Niestety spiruliny nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące oraz dzieci do 12 r.ż.

algi 5

W naszych aptekach dostępna jest również chlorella, która jest słodkowodnym glonem. Jednokomórkowym glonem, który rozmnaża się bardzo szybko, co ma znaczenie w jej hodowli. Badania, które są prowadzone dowodzą, że dzięki niej można by częściowo zlikwidować problem głodu w wielu krajach świata. Chlorella wpływa korzystnie na pamięć i koncentrację, działa detoksykacyjnie i wspomaga leczenie chorób reumatycznych, cukrzycy, zaburzeń trawienia, infekcji wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych.

 

Woman with clay facial mask in beauty spa.

Algi w kosmetyce, kosmetologia współczesna czerpie szerokie korzyści z odżywczych i pielęgnacyjnych właściwości alg morskich. Głównym celem kosmetyków z algami jest opóźnienie procesów starzenia skóry oraz jej regeneracja. Istotną rolę odgrywają u osób narażonych na działanie szkodliwych wolnych rodników tlenowych (palenie papierosów) czy żyjących w ciągłym stresie . Wspomagają w pielęgnacji skóry łojotokowej i trądzikowej (oczyszczają cerę). Kolejnym działaniem alg w kosmetyce jest rewitalizacja skóry poprzez aktywację syntezy kolagenu, w wyniku pobudzenia przemiany materii, dobrze wpływa na cellulit.Algi morskie świetnie nadają się do pielęgnacji włosów, występują w szamponach i odżywkach.

Podsumowując możemy zorientować się jak szerokie jest zastosowanie alg morskich w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym. Myślę, że na tym się nie skończy ich wykorzystanie dla dobra ludzkości. Rozwój farmaceutyczny, kosmetyczny rozwija się w zaskakująco szybkim tempie i uważam, że jeszcze czeka nas wiele, wiele ciekawostek związanych z tą cenną rośliną.

 

Autor:


Powiązane artykuły

Zamieść swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KONTAKT

SKARBY PIĘKNA

WSPÓŁPRACA

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY:

kontakt@skarbypiekna.pl