STOPY Z WOSKU

dav

Parafina na stopy to idealny zabieg dla zmęczonej oraz przesuszonej skóry stóp. Zachęcam i polecam ten zabieg, ponieważ niesie on za sobą wiele korzyści dla naszych stóp. Z zabiegu mogą skorzystać dosłownie wszyscy, którzy po całym męczącym dniu pracy,szkoły chcieliby się zrelaksować.

Kilka słów o parafinie, jest to przezroczysta masa bez zapachu i smaku. Ja zawsze dodaję do parafiny kilka kropli naturalnego olejku eterycznego o zapachu wanilii, mięty lub 2 krople olejku z drzewa herbacianego (UWAGA bardzo intensywny zapach)ma działanie antybakteryjne. Czy wiedzieliście, że parafiny zarówno ciekłej jak i miękkiej używa się przy produkcji kosmetyków? Miękka służy do wyrobu sztucznej wazeliny, pomadek oraz kremów a ciekła do maseczek na twarz i dekolt.

parafina

Parafina posiada zdolności natłuszczające, które świetnie i szybko regenerują popękaną i zniszczoną skórę np. stóp. Jeżeli cierpimy na AZS lub mamy problem z przesuszoną skórą ciała to możemy zastosować parafinę ciekłą do kąpieli jako emolium. Wypróbujcie a zobaczycie jaka gładziutka będzie Wasza skóra :).

parafina-ciekla

 

Ciągła utrata wody z naszego organizmu i detergenty powodują,że często naszej skórze brakuje substancji, które zatrzymałyby wilgoć. Parafina na ratunek! Ona nie zawiera właściwości nawilżających, natomiast stanowi idealną ochronę skórze i tym samym zatrzymuje wilgoć. W jakim celu nakładam ampułkę, maskę z witaminami? Ciepła parafina poprawia krążenie krwi oraz otwiera pory na skórze, dzięki czemu wchłanianie drogocennych substancji z kosmetyków ma zwiększone szanse aby dotrzeć w głębsze warstwy skóry.

Pierwszym etapem zabiegu jest peeling ziarnisty skóry stóp  oczywiście lepiej będzie, kiedy poprzedzimy zabieg parafinowy pedicur, ale pięty i podeszwy stóp możemy zetrzeć tarką dzień wcześniej. Po dokładnym peelingu gruboziarnistym nakładam na stopy krem lub maskę, jeśli zawiera mocznik to idealnie. Ja pod krem aplikuję ampułkę nawilżającą, witaminową. Wykonuję delikatny masaż stóp zarówno na peelingu jak i na kremie, żeby przyspieszyć krążenie.

dav

Stopy z nałożoną maską lub kremem zanurzamy w rozgrzanej parafinie, która  w stanie ciekłym przebywa w parafiniarce. Jak robicie parafinę w domu to zwracajcie uwagę na temperaturę parafiny (bardzo częste poparzenia), ponieważ misy parafinowe posiadają regulację temperatury a garnki niestety nie.

dav

Kolejnym krokiem jest zawinięcie stóp w folię lub woreczki foliowe do tego przeznaczone. Następnie wkładamy stopy owinięte folią do skarpetek frotowych i przez 15-20 min. relaksik, kawka, książka…. Po upływie 20 minut zdejmujemy skarpetki frotowe i delikatnym ruchem ściągamy folię wraz z zastygniętą w formie odlewu woskowego parafiną. Wmasowujemy pozostałości maski, kremu… Gotowe, zabieg tani a jaki skuteczny!

dav

dav

 

Prawda, że cudowne i gładziutkie nasze stópki :)?

 

Autor:


Powiązane artykuły

Zamieść swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KONTAKT

SKARBY PIĘKNA

WSPÓŁPRACA

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY:

kontakt@skarbypiekna.pl