Kwas Migdałowy

W artykule o przebarwieniach, wspomniałam o kwasach bo uważam, że eksfoliacja kwasami jest niezbędna do utrzymania skóry w prawidłowej kondycji. Ponieważ pracę licencjacką pisałam właśnie na temat kwasów a dokładniej ,,Efektywność zastosowania w kosmetologii kwasu glikolowego i kwasu migdałowego na różne typy skóry” to uwierzcie, że wiem o czym piszę.

Kwasy są ze mną od lat, w ogóle lubię chemie i biochemię taki mój konik 🙂 zawsze wykorzystanie kwasu w zabiegu przynosi rewelacyjny efekt, tylko sztuka polega na odpowiednim dobraniu kwasu oraz % i ph . Kwas migdałowy jest na tyle funkcjonalny, że może być stosowany praktycznie u każdego i wchodzi w skład wielu preparatów pielęgnacyjnych oraz peelingów likwidujących objawy starzenia, fotostarzenia skóry.

Kwas migdałowy należy do AHA, posiada 8 atomów węgla co to znaczy? To znaczy, że ma większą moc, ale znacznie trudniej wnika do skóry tym samym działa łagodniej i wolniej niż np.; kwas glikolowy, nie podrażnia skóry.

morele

wiśnie

migdały

Naturalnymi źródłami kwasu migdałowego są wiśnie, morele oraz migdały. Bardzo ważne jest to,że z pośród wszystkich alfa hydroksykwasów, wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne a to oznacza, że idealnie nadaje się do jakiej cery? – Tłustej z licznymi zaskórnikami.

Wspomniałam w artykule o peelingu kawitacyjnym, że rzadko wykonuję samą kawitację, zawsze łączę peeling kawitacyjny właśnie z kwasem migdałowym po to, aby zwiększyć penetrację kwasu w skórze.

Badania, które prowadziłam na grupie 20 kobiet pod kontem zastosowania kwasu migdałowego na różne typy cery wykazały, że poziom nawilżenia skóry przed i po zabiegu nie zmienił się w przypadku 30% kobiet (korzystających regularnie z solarium, przebywający w pomieszczeniach klimatyzowanych i palących papierosy). Pozostałym kobietom poziom nawilżenia podniósł się o 1-2 %.

Do przeprowadzania badań niezbędna jest odpowiednia aparatura, aby zdiagnozować stan skóry przed i po badaniach wykorzystała Lampe Wooda. Emitowane promienie UV wywołują fluorescencję skóry, diagnozę dokonuje się na podstawie barwy emitowanego światła. Pomieszczenie powinno być zaciemnione, ze względu na słabą intensywność świecenia.

DSC02135

Nie bójcie się kwasów , one mogą Wam tylko pomóc i pamiętajcie aby korzystać z usług u osób, które mają w tym temacie doświadczenie i wiedzę. Nieumiejętność dobrania odpowiedniego kwasu może przynieść więcej strat niż korzyści.

Jeżeli macie pytania dotyczące kwasów, piszczcie, pytajcie pomogę i podpowiem na co zwracać uwagę i o co pytać kosmetyczkę, abyście czuły się bezpieczne.

 

Autor:


Powiązane artykuły

Zamieść swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KONTAKT

SKARBY PIĘKNA

WSPÓŁPRACA

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY:

kontakt@skarbypiekna.pl