Mikropigmentacja – Makijaż Permanentny

 

11206129_1657210394565695_8086672753663037128_n (1) — kopia

po zabiegu

Moi drodzy, makijaż permanentny to świetna metoda na skorygowanie i nadanie kształtu brwi, ust, odświeżyć spojrzenie kreską na powiece górnej i dolnej. Ja wykonuję mikropigmentację brwi metodą ,, piórkową ” co to jest? Metoda piórkowa polega na wprowadzaniu pigmentu za pomocą kilku igieł, które umiejscowione są w piórze.

Zabieg wykonuję ręcznie to znaczy, że w sposób kontrolowany nakłuwam naskórek po to żeby wprowadzić pigment. Oczywiście nie ulega wątpliwości fakt, iż w trwałości pigmentu kluczowe znaczenie ma barwnik i  higiena po zabiegu, warto pamiętać o tym ,że barwnik powinien spełniać liczne wymagania. Musi być testowany alergologicznie, powinien mieć drobną strukturę, po to aby się jednolicie rozprowadzał w skórze. Najczęściej  są to barwniki na bazie tlenków metali lekkich i gliceryny , dzięki czemu pigmentowane miejsce jest nawilżane podczas zabiegu i  co jest bardzo ważne podczas gojenia, nie złuszcza się i nie traci koloru.

Barwniki powinny posiadać atest PZH : standard produkcji, bezpieczeństwo przechowywania, skład INCI : gdyż jest to przecież produkt kosmetyczny, certyfikat CE 123/ISO 9001 taki certyfikat powinien posiadać aparat jak i barwnik.

12036912_1657210377899030_2610596831442554251_n

przed korektą

Ja pracuję na barwnikach Bio Touch, bardzo dobrze się rozprowadzają w skórze i jak już wcześniej wspomniałam przy gojeniu nie pojawia się strupek lub jest niewielki, tym samym pigment pozostaje w naskórku.

Kilka porad o które będą bardzo cenne ;

face-shapes[1]

Najważniejszy jest rysunek wstępny, czyli pomiar brwi w zależności od kształtu twarzy, ja bazuję na naturalnym kształcie brwi Klientki. Ustalamy kształt brwi bo to co mnie się podoba niekoniecznie drugiej osobie podobać się powinno, jednak zawsze dochodzimy do porozumienia a jeśli nie to odmawiam wykonania zabiegu pigmentacji (nic na siłę). Odradzam gotowych szablonów, osoba która wykonuje makijaż permanentny (linergistka) jest przeszkolona i powinna umieć ustalić początek, koniec oraz punkt podniesienia brwi. Szczerze mówiąc, gdyby linergistka przykładała mi do twarzy szablon to uciekłabym jak najszybciej!. Pamiętaj o tym, że miejsca pigmentowanie puchną w trakcie zabiegu, więc nie martw się gdy zobaczysz jedną z brwi lekko szerszą od drugiej, jeżeli po 3-4 dniach pozostaje niedoskonałość to zawsze jest możliwość korekty brwi (korekta obowiązkowa). Brwi powinnaś dopigmentować , odświeżyć raz na 2-3 lata, jeśli chodzi o pigmenty to nie mieszam kolorów do mikropigmentacji brwi, dlatego żeby uniknąć ryzyka zmiany koloru. Pracuję z jednym kolorem i przy wywiadzie z osobą, która ma brwi czerwone, niebieskie, fioletowe zawsze słyszę ,że osoba wykonująca zabieg mieszała 2-3 pigmenty (nie wnikam czy miała wiedzę jakie barwy ze sobą łączyć). Po zabiegu używaj maści/kremu Alantan tylko unikaj  Alantan + (wit.A), nie korzystaj z sauny, basenu, solarium a przy demakijażu omijaj okolice brwi, pij duuużo wody, unikaj kawy i alkoholu przez około 24 godz.

Bardzo ważne jest abyś nie zdrapywała łuszczącego naskórka, niech złuści się drogą naturalną, pytacie czasem o znieczulenie  ja nie znieczulam pacjentki bo zabieg jest praktycznie bezbolesny. Ważna sprawa, koleżanka zapytała mnie ostatnio czy jak przyjmuje leki sterydowe to czy może umówić się na makijaż permanentny, odradziłam jej bo ja takich praktyk nie stosuję i  uważam, że wszelkie ingerencje w organizmie powinny być przeciwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Osoby znające mnie lub Klientki wiedzą,  że ja nie wykonam usługi za wszelką cenę.

Dla mnie kwestią nadrzędną i niepodlegającą dyskusji jest bezpieczeństwo oraz zadowolenie Klienta.

Drogie Panie jest kilka spraw, które z mojego punktu widzenia są oczywiste, ale pracując w zawodzie wiele rzeczy słyszałam/widziałam  i wiele dziwnych historii opowiadają pacjenci i nie mam podstaw, żeby nie wierzyć. Jedna z nich dotyczy igieł, igły muszą być jednorazowe otwierane przy Klientce a bywa z tym różnie, są opisywane i przechowywane w lodówce gdzie czekają na Klientkę do korekty (skrajna głupota). Druga sprawa to higiena miejsca pracy, rękawiczki, płyny dezynfekujące, preparaty odtłuszczające skórę itd.

Jeśli pominęłam ważny dla Was aspekt dotyczący mikropigmentacji to oczywiście zapraszam do dyskusji, pytajcie i piszcie.

Autor:


Powiązane artykuły

Zamieść swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

KONTAKT

SKARBY PIĘKNA

WSPÓŁPRACA

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAM DO WSPÓŁPRACY:

kontakt@skarbypiekna.pl